Parkovanie – čaká nás rezidenčné parkovanie.

Čo je rezidenčné parkovanie a ako nás ovplyvní ?

update: projekt sa posúva na dobu určitú. “Výdaj kariet začne 10.7.2017, projekt sa spustí až 1.9.2017 z prevádzkových dôvodov“, uviedla Tatiana Kratochvílová ako dopravná inžinierka pre Karlovu Ves, dnes 5.6.2017 v krátkom telefonickom rozhovore.

Dôležité fakty a čísla

O rezidenčné karty možno žiadať od 1.6.2017     10.7.2017

Rezidenčná zóna bude spustená už 1.7.2017    1.9.2017

90% pre rezidentov, 10% pre všetkých

Rezidenčná zóna je v obmedzená len v čase 18:00 – 07:00

Priestor za domom bude pravdepodobne plný áut z mimobratislavských krajov

Rezidenčné karty sú zatiaľ bezplatné

počet kariet na domácnosť zatiaľ nie je limitovaný

(Zdroj: FOTO SME – JOZEF JAKUBČO)

Čo je rezidenčné parkovanie ?

Rezidenčné parkovanie je projekt parkovania, ktorý predovšetkým zvýhodní tých, ktorí majú trvalý pobyt v Karlovej Vsi. Ide o zrušenie predplatených miest, (výnimkou ostanú len už existujúce miesta ZŤP) a následné vybudovanie vyhradených miest pre držiteľov rezidenčných alebo abonentských kariet.

Už od 1.7.2017  1.9.2017 sa projekt spúšťa aj na uliciach Veternicová a Hlaváčiková.

Každý náš obyvateľ môže žiadať o vydanie rezidenčnej karty. Musí preukázať trvalý pobyt na ulici Veternicová (alebo Hlaváčiková) a vzťah k vozidlu (OEV-osvedčenie o evidencii vozidla=technický preukaz v prípade že je žiadateľ vlastníkom tohto vozidla), v prípade služobných vozidiel písaných na firmu musí žiadateľ taktiež preukázať vzťah (pravdepodobne čestné prehlásenie a potvrdenie od zamestnávateľa). Žiadať o rezidenčnú kartu na cudzie vozidlo nebude možné.
Podľa stránky www.karlovaves.sk zatiaľ počet rezidenčných kariet na domácnosť nebude limitovaný, s prijímaním žiadosti sa má predbežne začať už .1.6.2017  10.7.2017.

Čo však vozidlá, ktoré sú písané na vlastníka s trvalým pobytom mimo Veternicovej alebo Hlaváčikovej ?

Podľa stránky www.karlovaves.sk sa plánuje z aktuálnej plochy parkoviska vyhradiť 90% plochy pre rezidentov a zvyšných 10% parkovacej plochy ostane pre nerezidentov – a teda aj vozidlá, ktorých vlastník nemá trvalý pobyt na týchto uliciach. Parkovanie na tejto nerezidentskej ploche bude neobmedzené. V prípade že má takýto vlastník záujem parkovať v rezidenčnej zóne, musí požiadať o zakúpenie abonentskej karty, ktorá slúži ako ekvivalent rezidenčnej pre vozidlá ktoré na rezidenčnú nárok nemajú.

Čo s našimi návštevami ?

Dôležitým faktom ostáva, že rezidenčná zóna je v čase 07:00-18:00 neobmedzená a teda zaparkovať v tomto čase bude na parkovisku môcť ktokoľvek, aj vozidlá bez akejkoľvek karty.

Mimo tohto času bude musieť návšteva parkovacie miesto hľadať mimo spomínaných ulíc, či už v rámci Karlovej Vsi v blízkych uliciach alebo dokonca mimo Karlovej Vsi. Našou nádejou ostáva zaparkovať za našim domom, čo nie je rezidenčná zóna, avšak bez nášho konania bude plná vozidiel, ktoré na rezidenčnom parkovisku nebudú môcť zaparkovať. Vízia je priestor uzavrieť rampou či iným prvkom, ktorý by sme vybudovali a riadili priestor za domom po vlastnej osi. O tomto nápade si určite prečítajte tu.

Viac o rezidenčnom parkovaní nájdete na webovej stránke www.karlovaves.sk alebo kliknite na nasledujúce články:

V Karlovej Vsi zaviedli nové pravidlá parkovania – sme.sk
Odpovede na najčastejšie otázky ohľadom rezidenčného parkovania – karlovaves.sk
Nové parkovanie – www.karlovaves.sk

 

6 kometnárov ku “Parkovanie – čaká nás rezidenčné parkovanie.

  1. Jaroslava Zemanová

    Dobry den, k podmienkam obmedzenia parkovania za nasim domom, tj k urcitym pravidlam = parkovacej politike, ako aj k moznostiam, ktore mame, by sme sa mohli stretnut – kazdy z vlastnikov, kto by mal cas a zaujem. Mohli by sme spisat moznosti a spracovat nejake zmysluplne navrhy, ako by sme upravili parkovanie za domom, aby to bolo co najspravodlivejsie… Navrhujem co najskor, najneskor v polovici augusta, este pred zacatim platnosti rezidencneho parkovania.

    • gazdikm Autor prispevku

      Dobrý deň, táto téma bola pomerne detailne prediskutovaná na poslednej domovej schôdzi. Ďalšie info, respektíve diskusia môže byť na najbližšej operatívnej schôdzi podľa zápisnice v mesiaci august.

Pridaj komentár